Výběr rostlin

Prvním krokem ke spokojenosti je bezesporu vždy ten správný výběr. Aby Vám mohla Vaše nová dekorace v podobě umělé rostliny co možná nejlépe posloužit, je důležité ujasnit si zejména její vhodné rozměry, barvu a v neposlední řadě také kvalitu materiálu. Myslete na to, že pouze některé druhy výrobků Vám dovolí například tvar květiny dodatečně upravovat. Takové modely (kupříkladu s odnímatelnými listy) však vřele doporučujeme.

aranožování listů

Dále je vhodné myslet na to, kam se chystáte dekoraci umístit. Například pod dlouhodobým vystavováním v dosahu slunečních paprsků může barva na listech některých květin vyblednout, což jí poté načně ubírá na autenticitě a tím pádem i na atraktivitě. Pokud byste za pomoci umělého stromu, keře či květiny rádi vyzdobili například svou terasu, je žádoucí vybírat materiál s ohledem na působení vekovních, zejména pak povětrnostních vlivů. Pokud dopředu víte, že z listů květiny nebude nikdo dostatečně často stírat prach, doporučujeme zvolit například imitace převislých druhů rostlin, které následně za pomoci speciálního květináče zavěsíte ke stropu či trámu.

aranožování listů

Instalace umělých rosltin

Po úspěšné koupi máte před sebou ještě výběr květníku, pokud nebyl součástí dodávky. Tato fáze Vám však nezabere přílišné množství času, neboť k upevnění umělých rostlin se hodí téměř všechny běžné květináče na trhu prodávané k použití s živými květinami. Výjimku mohou tvořit pouze některé příliš lehké květníky nebo zinkové vložky do květináčů z úpletu, které postrádají větší stabilitu. Ta je zároveň jediným atributem, který by Vás mohl omezit a na nějž musíte brát zřetel.

instalace umělých rostlin

V dalším kroku je třeba umělou rostlinu do květináče upevnit. K tomu Vám poslouží plnící pěna do květináčů, kterou seženete snad v každém z obchodů prodavajícím květináče či podobný sortiment. Rostlinu jednoduše podržíte uvnitř květináče v požadované poloze a zaplníte pěnou, která dekoraci dokonale zafixuje. Chcete-li však dosáhnout estetičnosti a přirozeného vzhledu, neplňte květináč pěnou až po samotný okraj.

Vršek květináče s plnící pěnou doporučujeme vyzdobit některou z široké řady k tomu určených dekorací, kterou Vám dnešní trh nabízí. Povrch můžete posypat nejrůznějšími druhy ozdobných kamínků, pro ryze přírodní vzhled lze zvolit i mech nebo nejrůznější drtě, například z přírodní břidlice.

ukotvení umělých rostlin

Pak už jen zbývá květinu usadit na zvolené místo. Pokud jste si vybrali model, u něhož je možné ovlivnit tvar rostliny pomocí odnímatelných listů či pružnějšího stonku, nadešel čas učinit tuto finální úpravu.

 

Údržba umělých rosltin

To, že umělé rostliny nevyžadují prakticky žádnou údržbu je všeobecně známý fakt, který se rovněž řadí mezi jedny z hlavních výhod těchto novodobých dekorací. A je to také pravda. Žádné z umělých květin však rozhodně neuškodí, setřete-li opatrně z jejích listů jednou za čas prach. K tomu Vám bohatě postačí navlhčený hadřík. Žádné další náklady na jiné prostředky nejsou potřeba.